Top Design Award 2016 - CELLFAST

Top Design Award 2016

  • Top Design Award 2016
  • Top Design Award 2016
  • Top Design Award 2016

Cellfast wyróżniony na Arenie Design


Niezależne jury Top Design Award, złożone z wybitnych międzynarodowych specjalistów w dziedzinie designu, doceniło system wodny ERGO LINE™. Produkt firmy Cellfast został wyróżniony na Arenie Design – miejscu prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie wzornictwa przemysłowego


Arena Design to jedyne w Polsce miejsce biznesowych spotkań projektantów i producentów, którzy wyznaczają trendy w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. 8. edycja tego wydarzenia odbyła się w dniach 8-11 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Jednym z filarów Arena Design jest konkurs Top Design Award, promujący produkty wyróżniające się pod względem wzornictwa, jakości wykonania oraz funkcjonalności. Laureatów konkursu wybiera jury złożone z międzynarodowych specjalistów w dziedzinie designu, zwracając szczególną uwagę na innowacyjność i ergonomię zgłoszonych produktów. Obradom tego gremium przewodniczyła w tym roku Bogumiła Jung, prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych i kierownik Pracowni Designu Inspirującego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.


Jury Top Design Award 2016 do finału konkursu zakwalifikowało 29 produktów podzielonych na jedenaście grup tematycznych. W kategorii „Ogród” doceniono system wodny ERGO LINE™ firmy Cellfast, wyróżniony za znakomite i konsekwentne wpisanie się w hasło tegorocznej edycji Arena Design: Project-Process-Product.


Arena Design to wydarzenie, które wyraźnie akcentuje konieczność współpracy producentów i projektantów. W ciągu kilku ostatnich lat firma Cellfast mocniej postawiła na design, a efektem współpracy studia projektowego Kabo & Pydo i Cellfast Design Group było wprowadzenie na rynek nowych, innowacyjnych produktów, wyróżniających się na rynku pod względem wzornictwa przemysłowego. Dzięki takim działaniom design nie jest sztuką dla sztuki, ale strategią rozwoju, pozwalającą polskim firmom budować wysoką pozycję na rynku międzynarodowym.


Ekspozycję wszystkich finalistów Top Design Award 2016 można było oglądać podczas Areny Design. W Poznaniu swoją ofertę zaprezentowało blisko sto firm promujących design na najwyższym światowym poziomie.