Red Dot 2015 - CELLFAST

Red Dot 2015

  • Red Dot 2015
  • Red Dot 2015
  • Red Dot 2015

Mamy Oscara! 

Innowacyjność, ergonomia kształtu i najwyższa jakość wykonania – te atuty naszej nowej Linii wodnej ERGO zadecydowały o przyznaniu prestiżowej nagrody Red Dot Award 2015


Nagrody Red Dot Award przyznawane są od 1955 r. przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen. Ze względu na swój niezwykle prestiżowy charakter określa się je mianem Oscarów Designu. Trafiają wyłącznie do producentów innowacyjnych produktów wysokiej jakości, które wyróżnia nowoczesny design. Nagrody Red Dot przyznawało 38-osobowe międzynarodowe jury składające się z ekspertów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, naukowców, projektantów i dziennikarzy. Zwycięzców konkursu wybrano spośród 4928 produktów z 56 krajów. Produkty linii ERGO nagrodzono ze względu na innowacyjność, ergonomię, niezawodność i oryginalny design. 

Nasza firma ma na koncie wiele nagród, głównie tych przyznawanych przez kapituły biznesowe. Nagroda Red Dot jest jedną z najważniejszych ze względu na jej międzynarodowych charakter i elitarne grono laureatów. Przyznanie jej to docenienie pracy, którą włożyliśmy w przygotowanie linii ERGO. 

Wręczenie nagrody odbyło się 29 czerwca podczas uroczystej gali w Aalto-Theater w Essen (Niemcy). Święto Designu zgromadziło ponad 1500 osób z całego świata. My również byliśmy na miejscu, gdzie wraz z innymi laureatami wspólnie cieszyliśmy się z wyróżnienia. Zwieńczeniem nocy Oscarów Designu była wyjątkowa impreza Designer’s Night, która zorganizowana została w industrialnym Red Dot Musem w Essen, mieszczącym się na terenie historycznego kompleksu przemysłowego kopalni Zollverein, wpisanego na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Nagrodzone produkty będziemy promować podczas zbliżających się targów SPOGA+GAFA w niemieckiej Kolonii. To najważniejsza impreza wystawiennicza w branży ogrodniczej w Europie, która co roku gromadzi profesjonalistów z całego świata. Tegoroczną edycję targów zaplanowano w dniach 30 sierpnia – 1 września. Swoją ofertę na 225 tys. m² powierzchni zaprezentuje ok. 2 tys. wystawców, a organizatorzy spodziewają się 40 tys. zwiedzających. 

W Kolonii przedstawimy też nową gamę produktów. Chcemy, by nowości asortymentowe marki Cellfast stworzyły nowoczesną, ponadczasową linię, która trafi w gusta klientów na całym świecie, oczekujących nie tylko funkcjonalności, ale także unikatowego designu i najwyższego komfortu użytkowania.