Dobry Wzór 2020

  • Dobry Wzór 2020

DOBRY WZÓR na ogród

Automatyczny zwijacz węża ogrodowego ERGO firmy Cellfast laureatem nagrody DOBRY WZÓR 2020. To najważniejsze w Polsce wyróżnienie w dziedzinie designu oraz innowacji przyznawane już od niemal 30 lat przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Automatyczny zwijacz ERGO™ firmy Cellfast to nowoczesne urządzenie do przechowywania węża ogrodowego w estetycznej obudowie, którą można zawiesić na ścianie budynku. Dzięki zastosowaniu automatycznego mechanizmu zwijania, przy mocniejszym pociągnięciu wąż samoczynnie zwija się do obudowy.

To co wyróżnia ten produkt na rynku, to zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo. Technolodzy z działu wdrożeń firmy Cellfast zastosowali w nim system, który hamuje wąż podczas zwijania. – tłumaczy projektant Tomasz Pydo – Wąż można odłożyć, a on spokojnie wróci do skrzynki nie łamiąc po drodze kwiatów. Automatyczny zwijacz ERGO™ to propozycja do pełnowymiarowych ogrodów, która doskonale porządkuje przestrzeń, pozwala oszczędzić czas i siły. Wcześniej z podobnego rozwiązania korzystali już użytkownicy niewielkich ogródków miejskich. Od kilku lat na rynku dostępny jest zwijacz ERGO XS™, który cieszy się ogromnym uznaniem klientów. Zainteresowanie tym urządzeniem i opinie klientów sprawiły, że w ofercie bardzo szybko pojawił się pełnowymiarowy zwijacz.

Zwijacz automatyczny na wąż ERGO™ został zaprojektowany przez duet KABO&PYDO współpracujący od lat z firmą Cellfast. Projektanci zwrócili uwagę na to, że na rynku brakuje tego typu produktów, które byłyby w harmonii z architekturą, dlatego skupili się na zaprojektowaniu urządzenia, które nie byłoby krzykliwe. Pracując nad zwijaczem, łączyli wszystkie aspekty związane z ergonomią, wygodą użytkowania z minimalistycznym, atrakcyjnym wyglądem. - Największym wyzwaniem było schowanie wszystkich wystających elementów do środka – mówi projektant Tomasz Pydo.

Nagradzając urządzenie, jury konkursu DOBRY WZÓR 2020 doceniło konsekwencję producenta do uzupełniania cieszącej się uznaniem klientów serii narzędzi ogrodowych o kolejne wartościowe elementy. Eksperci zwrócili też uwagę na to, że zwijacz jest stylistycznie spójny z pozostałymi produktami z serii ERGO™, charakteryzuje się nienaganną formą i starannie dopracowanymi ergonomicznie detalami, które pozwalają na jego długotrwałą i komfortową obsługę.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione produkty są prezentowane na wirtualnej wystawie pokonkursowej, która jest dostępna na stronie internetowej organizatora www.dobrywzor.com.pl