Dobry Wzór 2018

  • Dobry Wzór 2018

Nieskazitelnie DOBRY WZÓR

Projektanci i konstruktorzy firmy Cellfast zostali w wyjątkowy sposób docenieni przez jury prestiżowego konkursu DOBRY WZÓR 2018. W jubileuszowej, 25 edycji eksperci nagrodzili linię narzędzi pielęgnacyjnych PASTEL™ w kategorii dom. Przyznali również wyróżnienie za projekt i wdrożenie zarówno narzędzi, jak i zwijacza na wąż ogrodowy ERGO XS™.

Konkurs DOBRY WZÓR to najważniejsze w kraju wyróżnienie w dziedzinie designu oraz innowacji przyznawane już od 25 lat przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W tym roku spośród 119 finalistów nagrodzono 26. Wśród wybranych znalazły się między innymi logotyp, aplikacja, elementy wyposażenia domu, a nawet środki transportu.

Podwójny zwycięzca

Firma Cellfast została w tym roku nagrodzona podwójnie. W kategorii dom doceniono narzędzia pielęgnacyjne z linii PASTEL™. Przyznając nagrodę jury wskazało na doskonałe dopasowanie produktu do potrzeb rynku, który nawet od przedmiotów codziennego użytku wymaga dzisiaj nieskazitelnej i atrakcyjnej wizualnie formy, zgodności z trendami oraz wygody i bezpieczeństwa opartych na badaniach ergonomicznych.

– Przy ich projektowaniu naprawdę mogliśmy zaszaleć – mówi projektant Tomasz Pydo. – Stworzyliśmy produkty, które są lekkie, wyjątkowe i… eleganckie. Ich niepowtarzalny wygląd sprawia, że przyciągają wzrok klientów.

Ci z kolei docenią z pewnością nie tylko design. – Narzędzia są odpowiednio wyważone, więc doskonale układają się w dłoni, a do tego są wykonane z najwyższej jakości materiałów – mówi Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Cellfast.

Z kolei wyróżnienie za projekt i wdrożenie zarówno narzędzi pielęgnacyjnych, jak i zwijacza ERGO XS eksperci uzasadniali tym, że uprawa ogrodu to dla wielu styl życia. Jury zauważyło, że coraz bardziej liczy się nie tylko funkcjonalność narzędzi, ich wytrzymałość, ale także design. Jak czytamy w uzasadnieniu:

Na te potrzeby odpowiedziała firma Cellfast, która zatrudniając młodych projektantów pokazała, że design można zastosować nawet w tak przyziemnych (i to dosłownie) przedmiotach jak narzędzia ogrodowe. Nagradzając projektantów pracujących dla firmy Cellfast jesteśmy tym bardziej dumni, że firma prowadzi działalność w zarządzanej przez ARP Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

Niezależni specjaliści

Laureatów Dobrego Wzoru 2018 wybierało znakomite grono 15 niezależnych ekspertów pod przewodnictwem Katarzyny Rzehak, dyrektor kreatywnej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. O przyznaniu nagród i wyróżnień decydowali też między innymi Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz, prezes Urzędu Patentowego dr Alicja Adamczak, czy też Jadwiga Lesisz p.o. prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione produkty są prezentowane na wystawie pokonkursowej. Można ją oglądać do 9 grudnia w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Wystawa jest dostępna od wtorku do niedzieli, wstęp jest wolny.