Tworzysz swój pierwszy zestaw małych narzędzi ogrodniczych? Sprawdź, które wybrać!

  • Tworzysz swój pierwszy zestaw małych narzędzi ogrodniczych? Sprawdź, które wybrać!
  • Tworzysz swój pierwszy zestaw małych narzędzi ogrodniczych? Sprawdź, które wybrać!
  • Tworzysz swój pierwszy zestaw małych narzędzi ogrodniczych? Sprawdź, które wybrać!

Zadbany ogród jest wynikiem wielu prac pielęgnacyjnych. Aby można było je przeprowadzać w skuteczny i efektywny sposób, należy wyposażyć się w niezbędne narzędzia ogrodnicze. Warto wiedzieć, że mniejsze tereny zielone nie wymagają użycia sprzętu w dużych rozmiarach. W tym przypadku można zdecydować się na mniejsze akcesoria, które równie dobrze spełnią swoje funkcje. Sprawdź, jak stworzyć swój pierwszy zestaw małych narzędzi ogrodniczych.

Dlaczego warto stworzyć swój zestaw ogrodniczy?

Niewielki przybornik ogrodniczy może okazać się bardzo pomocny, szczególnie podczas przeprowadzania prac sezonowych. O ile część narzędzi pozostanie przez większość czasu nieużywana, to istnieje pewien zestaw małych przyborów pomocnych w różnorodnych aktywnościach, np. związanych z sadzeniem roślin. Wiadomo, że z potężnych łopat czy masywnych siekier nie korzysta się na co dzień. Co innego, jeśli chodzi o małe grabki, mini-kultywatory lub sprytną saperkę. Są to narzędzia, które zmieszczą się w niewielkiej skrzynce, którą bez większego trudu można przetransportować. Które modele zatem wybrać? Po inspirację warto sięgnąć do naszego katalogu.

Poręczne i podręczne – kultywator, widełki, motyczka

Niewielkie widełki ENERGO są niezbędnym elementem wyposażenia każdego ogrodnika. Posiadają trzy, charakterystyczne pręty, które umożliwiają przenoszenie kawałków ziemi oraz ukorzenionych roślin. Nadają się zarówno do spulchniania gleby, sadzenia zieleni, jak i jej pielenia. Na uwagę zasługuje antypoślizgowa powłoka zastosowana w tym produkcie. Daje ona gwarancję pewnego uchwytu, co niweluje ryzyko uszkodzenia roślin.

Drugim produktem w stylu ogrodniczego must-have jest kultywator PASTEL, który na pierwszy rzut oka wygląda podobnie, jak widełki. Różni się jednak kątem załamania prętów oraz ich długością. Specjalny kształt pozwala na sprawne spulchnianie ziemi przed nasadzaniem roślin. Kultywator nadaje się również do wyrywania chwastów wraz z korzeniami. Spulchniona gleba staje się gotowa do wysiewu nasion.

Mały zestaw ogrodnika powinna uzupełniać łopatka lub niewielka motyczka BASIC. Kompozytowe narzędzie posiada dwie funkcje, które wiążą się z jego konstrukcją. Jedna strona motyki jest płaska, zaś druga uzębiona. Można za jej pomocą usuwać chwasty, przygotowywać glebę pod wysiew i robić dołki w ziemi.

Co jeszcze może się znaleźć w ogrodniczym przyborniku?

Motyczka to narzędzie, dzięki któremu można również przekopywać niewielkie fragmenty ziemi. Jeśli pracy jest nieco więcej, to do ogrodniczego ekwipunku warto włożyć także małą łopatę, np. łopatkę wąską ENERGO. Wyprofilowany, niewielki kształt pozwoli na schowanie jej do niedużej torby. Swoimi gabarytami przypomina nóż, zatem jest to narzędzie niezwykle sprytne i łatwe w przechowywaniu. Jednocześnie będzie nieodzowną pomocą w ogrodzie, szczególnie jeśli trzeba będzie przenieść niewielką ilość ziemi, przesadzić małą roślinę rabatową czy też zrobić otwór w glebie.

Gotowe zestawy mniejszych narzędzi dla ogrodników

Warto wspomnieć, że jako Cellfast, mamy w swojej ofercie gotowe zestawy narzędziowe. Mowa tu szczególnie o niewielkich przybornikach ogrodowych, w skład których wchodzi kilka najczęściej wykorzystywanych narzędzi. Zestawem będzie zarówno pakiet składający się z motyczki i łopatki, jak i bardziej rozbudowany, wieloelementowy ekwipunek. Jeśli więc szukasz pomysłów na stworzenie pierwszego zestawu małych narzędzi ogrodniczych, to możesz skomponować go samodzielnie lub postawić na sprawdzone i gotowe rozwiązanie z naszego asortymentu. Bez względu na wybór, mini-zestaw może okazać się bardzo pomocny. Mniejsze narzędzia pozwalają na zachowanie większej precyzji, szczególnie podczas realizowania prac ogrodowych w mocno ograniczonej przestrzeni.

Gdzie przechowywać mały pakiet narzędziowy?

Mniejszy zestaw z narzędziami zmieści się nawet w wąskiej szufladzie. Nie trzeba zatem obawiać się, że nowe narzędzia muszą być zawsze pozostawiane w zewnętrznym składziku, piwnicy czy garażu. Bez problemu można zabrać taką walizkę do wnętrza, przez co będzie ona zawsze pod ręką. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby zestaw narzędziowy pozostawić pod wiatą ogrodową, a nawet w samochodzie. Szczególnie, jeśli prace ogrodnicze dotyczą nie tylko obszaru przydomowego, ale i działki rekreacyjnej.

Podsumowanie

Prace ogrodowe nie zawsze wymagają użycia dużych i ciężkich narzędzi. Doskonałym rozwiązaniem jest stworzenie zestawu mniejszych akcesoriów ogrodniczych, które odpowiednio sprawdzą się zarówno do zachowania większej precyzji, jak i podczas prac na mniejszych terenach zielonych.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz produkty samodzielnie lub postaw na jeden z gotowych zestawów mniejszych narzędzi ogrodniczych. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujesz, wszystkie nasze produkty są gwarancją niezawodności. Posłużą Ci przez wiele lat, dzięki czemu Twój ogród będzie stale cieszył oczy.