Siewnik ręczny niezastąpiony w Twoim ogrodzie

  • Siewnik ręczny niezastąpiony w Twoim ogrodzie

Każdy, kto posiada działkę lub ogród jest prawdziwym szczęściarzem. Jest to miejsce, w którym możemy odpocząć od codziennych trosk. Jednak by było piękne, należy włożyć w jego pielęgnację dużo pracy. Przy zakładaniu trawnika czy nawożeniu terenu przyda się narzędzie do równomiernego rozrzucania nasion i nawozów. Siewnik ułatwi pracę w ogrodzie – dzięki niemu szybko zasiejemy piękną murawę czy rozrzucimy granulaty nawozowe. Do założenia trawnika w zupełności wystarczy ręczny siewnik do trawy, sprawdzi się do pracy na obszarze do 100 metrów kwadratowych.

Siewnik – zastosowanie

Narzędzie to jest dobrą inwestycją na lata i może być stosowane o każdej porze roku. Podczas pory zasiewów z jego pomocą rozrzucimy nasiona dokładnie i równomiernie – nie zaskoczy nas więc żadne wystąpienie luk na trawniku. Można wykorzystywać je również do rozkładania nawozów, a podczas sezonu jesienno-zimowego zastosować do odśnieżania i zabezpieczania przed lodem. Siewnik do trawy z powodzeniem możemy bowiem wykorzystać do rozrzucania piasku lub soli na ścieżce. Siewnik zdecydowanie ułatwi nam pracę i zaoszczędzi czas.

Sposób użycia

Istnieje kilka rodzajów tego typu urządzeń. Siewnik pchany zbudowany jest z kilkulitrowego pojemnika na dwóch kołach i uchwytu. W pojemniku umieszcza się nasiona, ustawia się przepływ materiału, a następnie prowadzi się urządzenie po glebie. Ergonomiczny uchwyt i duże koła pozwalają na łatwe manewrowanie. Mniejszą wersją jest siewnik ręczny, który trzyma się w dłoniach – te urządzenia są bardzo proste w obsłudze dzięki mechanizmowi korbowemu znajdującemu się z boku urządzenia. Ilość rozprowadzanego materiału możemy samodzielnie regulować. Robi się to na ergonomicznym uchwycie. Zasięg wyrzucania nasion zależy od mocy – prędkości obrotów narzędzia. Wystarczy ustawić odpowiednie parametry, umieścić nasiona czy nawóz i po prostu przejść się, pchając urządzenie przed sobą po terenie. Tego typu siewniki idealnie sprawdzą się do małych ogrodów.