Typy sekatorów - sprawdź, który będzie dla Ciebie najlepszy! - CELLFAST

Sekator – niezbędnik każdego ogrodnika. Poznaj 5 rodzajów i zdecyduj, który będzie dla Ciebie najlepszy

  • Sekator – niezbędnik każdego ogrodnika. Poznaj 5 rodzajów i zdecyduj, który będzie dla Ciebie najlepszy
  • Sekator – niezbędnik każdego ogrodnika. Poznaj 5 rodzajów i zdecyduj, który będzie dla Ciebie najlepszy
  • Sekator – niezbędnik każdego ogrodnika. Poznaj 5 rodzajów i zdecyduj, który będzie dla Ciebie najlepszy

Sekator sprawdzi się w każdym ogrodzie. Jednak o wyborze narzędzia nigdy nie powinien decydować przypadek. Sprawdź, jak kupić model idealnie dopasowany do osobistych potrzeb. Poznaj szczegółowe informacje i sięgnij po najlepsze rozwiązanie.

O czym warto pamiętać?

Przed zakupem sekatora musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim liczy się jakość wykonania. Solidne ostrza i prosta konstrukcja to elementy, które zapewnią efektywną, a zarazem wygodną pracę. Dlatego warto skorzystać z oferty renomowanego producenta. Jako marka Cellfast od lat wprowadzamy na rynek nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, którymi są m.in. nasze sekatory.

Ponadto rzuć okiem na zastosowanie sekatora. Doświadczeni ogrodnicy bardzo chętnie wybierają więcej niż jeden model. Nic dziwnego, gdyż na rynku nie brakuje narzędzi do cięcia żywopłotów, a także nożyc na wysięgniku. To tylko niektóre spośród wielu interesujących propozycji. Najlepiej zapoznać się z pełnym asortymentem i porównać narzędzia pod kątem właściwości.

Podział sekatorów ze względu na długość

W dobrym sklepie znajdziesz wszystkie rodzaje sekatorów. Jeżeli Twój ogród wymaga różnych zabiegów pielęgnacyjnych, zdecydowanie warto mieć pod ręką każde z tych narzędzi. Dzięki temu szybko usuniesz gałęzie z krzewów, a także zadbasz o kondycję korony drzew.

• Sekator jednoręczny – to niewielkie i poręczne narzędzia, które doskonale sprawdzą się przy cięciu pędów o mniejszych przekrojach. Najczęściej stosuje się je przy młodych drzewkach oraz niewielkich krzewach. Ich atutem jest bardzo wysoki komfort użytkowania i efektywność. • Sekator teleskopowy – najczęściej służą do cięcia grubych gałęzi. Jak sama nazwa mówi, charakteryzują się dłuższą rączką. Ponadto w dobrych sklepach możesz znaleźć modele z przekładnią, która reguluje siłę cięcia. • Sekator na wysięgniku – to narzędzia z ostrzem, znajdującym się na specjalnej tyczce, co pozwala na cięcie elementów wysokich drzew. Jest to bezpieczne rozwiązanie, gdyż nie wymaga stosowania drabiny. Przed zakupem musisz zwrócić uwagę na zasięg.

W naszym katalogu z powodzeniem znajdziesz model dopasowany do osobistych potrzeb. Nowoczesna technologia sprawia, że każdy sekator perfekcyjnie sprawdzi się w pielęgnacji ogrodu. Jeżeli zależy Ci na efektywnej pracy, zdecydowanie warto postawić na to rozwiązanie.

Podział sekatorów ze względu na funkcjonalność

Dwa podstawowe modele różnią się konstrukcją oraz właściwościami. Sprawdź, które z nich znajdą zastosowanie w Twoim ogrodzie i wybierz najlepiej dopasowany sprzęt.

Sekator nożycowy – charakteryzuje się dwoma ostrzami. Najlepsze modele na rynku gwarantują bardzo precyzyjne cięcie. Sprawdzą się idealnie przy usuwaniu gałęzi oraz młodych pędów. • Sekator kowadełkowy – ma jedno ostrze i zapewni Ci szybkie cięcie zdrewniałych oraz uschniętych pędów.

Który model sekatora warto wybrać? Seria IDEAL obejmuje zarówno nożycowe, jak i kowadełkowe narzędzia. Produkty te charakteryzują się bardzo wysoką ergonomią. Rączki są pokryte powierzchnią Safetouch, która gwarantuje pewny chwyt i pozwala na wygodną pracę nawet przez wiele godzin.

Ponadto sekatory są bardzo skuteczne i łatwe w konserwacji. Za ich pomocą wykonasz niezbędne prace i zadbasz o rośliny w Twoim ogrodzie. Wszystko to sprawia, że produkty Cellfast cieszą się tak wysokim uznaniem wśród ekspertów. Obok tej propozycji trudno przejść obojętnie.

Bezpieczeństwo i wygoda pracy

Przed zakupem sekatora rzuć okiem, czy spełnia on podstawowe normy bezpieczeństwa. Najlepiej wybrać model z blokadą otwarcia, która zapewni ochronę użytkownikowi. Ponadto sekator powinien stabilnie utrzymywać się w dłoniach. Chociaż rączki najlepszych modeli pokryte są specjalnym materiałem, warto korzystać z rękawic ochronnych.

Co więcej, możesz sięgnąć po model z ostrzem pokrytym powłoką nieprzywierającą. To atut, który gwarantuje bardzo wysoką wygodę pracy. Natomiast sprężyna ze stali nierdzewnej zapewni funkcjonalność przez długie lata.

Przy wyborze narzędzi ogrodowych nie warto szukać kompromisów. Wybór niesprawdzonych produktów to zazwyczaj strata pieniędzy. Tylko solidnie wykonane modele zapewnią efekty pracy na wysokim poziomie. Przekonało się o tym wielu wymagających klientów.

Konserwacja sekatorów

Niezależnie od tego, czy stawiasz na sekator nożycowy, czy kowadełkowy, każde narzędzie wymaga odpowiedniej konserwacji. Podstawowym zabiegiem jest regularne czyszczenie po każdym użyciu. Dzięki temu pozbędziesz się bakterii, które mogą powodować groźne dla roślin choroby.

Przed okresem zimowym należy wykonać nieco więcej prac. Po umyciu i wysuszeniu najlepiej zastosować specjalny smar, a stępione ostrze warto naostrzyć. Możesz zrobić to samodzielnie lub skontaktować się ze specjalistycznym serwisem.

Konserwacja narzędzi ogrodowych jest dosyć prosta i nie wymaga wiele czasu. Dzięki niej Twoje narzędzia ogrodowe zachowają swoją żywotność znacznie dłużej.