Podlewanie dużego ogrodu – zaplanuj to dobrze - CELLFAST

Podlewanie dużego ogrodu – zaplanuj to dobrze

  • Podlewanie dużego ogrodu – zaplanuj to dobrze
  • Podlewanie dużego ogrodu – zaplanuj to dobrze

Masz duży ogród i chcesz zadbać o jego jak najlepsze nawodnienie? Jesteś w dobrym miejscu. W tym poradniku przeczytasz, jak wybrać nowoczesne i skuteczne rozwiązania do podlewania większych powierzchni. Poznaj szczegółowe informacje, które znacznie ułatwią codzienną pracę.

Postaw na wąż ogrodowy

Na dużym terenie idealnie sprawdzi się wąż ogrodowy, który zapewni nawodnienie nawet daleko znajdującym się roślinom. Jednak o jego wyborze nie powinien decydować przypadek, lecz szczegóły techniczne. Przede wszystkim zastanów się, jakiej długości wąż sprawdzi się najlepiej w Twoim ogrodzie. Ponadto zwróć uwagę na jego średnicę i jakość wykonania.

Doskonałym rozwiązaniem będzie wybór węża ogrodowego Cellfast, który jest odporny na powstawanie supłów, które mogłyby blokować przepływ wody. W dodatku wyróżnia się wytrzymałością na działanie promieniowania UV, a także osadzanie się glonów wewnątrz.

Ponadto możesz kupić wózek na wąż ogrodowy, który pozwoli na bardzo łatwy transport. Najlepiej sięgnąć po lekki i ergonomiczny model, by komfort nawadniania roślin był znacznie wyższy. W wielu ogrodach zastosowanie znajdzie praktyczna szybkozłączka, dzięki której możesz połączyć węże, co pozwoli na nawodnienie jeszcze większego obszaru i dopasować długość węża do aktualnych potrzeb.

Wybierz zraszacz dopasowany do Twoich potrzeb

Zraszacz to praktyczne urządzenie, które znacznie ułatwi proces nawadniania roślin na działce czy w dużym ogrodzie, ponieważ nie wymaga stałej obsługi. Doskonale sprawdzi się zraszacz pulsacyjny z systemem UNI FIT™, który szybko i sprawnie podłączysz do węża.

Kluczowym aspektem przy wyborze tego urządzenia jest stabilność konstrukcji. W dodatku warto sięgnąć po model z dodatkowym filtrem, co pozwoli wykorzystać deszczówkę lub wodę z naturalnych zbiorników. Asortyment zraszaczy jest bogaty i zróżnicowany, przed zakupem najlepiej porównać modele i zapoznać się ze specyfikacją każdego z nich.