Jesteś posiadaczem dużego ogrodu? Sprawdź, w jakie narzędzia powinieneś się wyposażyć!

  • Jesteś posiadaczem dużego ogrodu? Sprawdź, w jakie narzędzia powinieneś się wyposażyć!

Pielęgnacja ogrodu, który charakteryzuje się dużą przestrzenią, to przyjemność, ale i spore wyzwanie. Aby była skuteczna, należy wyposażyć się w szereg narzędzi, które znacząco ułatwią pracę. Sprawdź, w jakie artykuły warto zainwestować, aby cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem o dużej powierzchni.

Węże ogrodowe

Węże ogrodowe stanowią podstawowe narzędzie służące odpowiedniemu nawodnieniu znajdujących się w ogrodzie roślin i krzewów. Odpowiadają również za prawidłową pielęgnację trawnika oraz mycie zabrudzonych mebli czy narzędzi ogrodowych. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny wariant, upewnij się, że podejmujesz słuszną decyzję – nie każdy produkt sprawdzi się dobrze w przypadku większych ogrodów.

Właścicielom ogrodów o sporych rozmiarach polecamy węże o większej średnicy z naszego asortymentu – na przykład ¾ cala. Pamiętaj, że ze średnicą, jaką posiada wąż ogrodowy, bezpośrednio wiąże się również ciśnienie wody. Ważna jest również długość węża, która powinna umożliwiać bezproblemowe podlewanie na terenie całego ogrodu. Zmierz optymalną długość trasy i dodaj około dwóch metrów zapasu – dzięki temu unikniesz blokowania węża przez przeszkody, którymi mogą być meble ogrodowe, krzewy lub drzewa.

Złączki do węży ogrodowych

W przypadku ogrodów o dużej powierzchni niezwykle istotna jest inwestycja w wysokiej jakości złączki do węży. Umożliwiają one między innymi szybkie i trwałe połączenie dwóch węży, co umożliwia podlewanie roślin i krzewów na znacznie większą odległość. W naszym asortymencie znajdziesz złączki do węży ogrodowych, które pasują do węży o każdej średnicy. Doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku instalacji nadzorowanej przez człowieka, jak i w automatycznym systemie zraszającym. Złączki przydadzą się również w przypadku awarii, na przykład, gdy wąż ulegnie uszkodzeniu w wyniku zahaczenia o ostrą krawędź.

Sekator

Kolejnym wartym uwagi narzędziem w przypadku większych ogrodów jest sekator. Zdecydowanie ułatwia pielęgnację wszystkich roślin, poprzez precyzyjne ucinanie gałęzi oraz pędów. Przy wyborze warto postawić na wariant, który jest lekki, aby jak najmniej męczyć dłonie podczas prac ogrodowych. Niezwykle ważna jest również jego wytrzymałość, która wpływa na żywotność. Wysokiej klasy sekator można poznać po tym, iż rany roślin powstające podczas cięcia są absolutnie minimalne, dzięki czemu drastycznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia wszelkiego rodzaju chorób.

W naszym asortymencie znajdziesz dwa podstawowe warianty sekatorów – nożycowe oraz kowadełkowe. Sekator nożycowy przyda się podczas usuwania młodych i miękkich pędów lub przyrostów. Sekator kowadełkowy natomiast będzie o wiele skuteczniej usuwał zdrewniałe, twarde gałęzie, bez ryzyka stępienia mechanizmów tnących. Tym samym podczas wyboru warto zdecydować się na oba warianty.

Wieszak na narzędzia ogrodowe

W zakresie akcesoriów do dużego ogrodu zdecydowanie warto zainwestować w [wieszak na narzędzia ogrodowe](https://www.cellfast.com.pl/produkty/ekspozytory-i-stojaki. Znacznie poprawi on komfort pracy w ogrodzie, poprzez możliwość zachowania odpowiedniego porządku i harmonii. Szczególną uwagę warto zwrócić na wieszaki wykonane z odpornego na korozję aluminium. Wybierając taki produkt, zyskujesz pewność, że wieszak będzie trwały i nie zaszkodzą mu czynniki zewnętrze.

Oferujemy dwa warianty wieszaków na narzędzia ogrodowe, które są wyposażone w 4 lub 5 samoblokujących uchwytów, umożliwiających bezpieczne zamocowanie narzędzi i akcesoriów. Ich rozstaw możesz regulować zależnie od potrzeb, przesuwając je w poziomie. Warto wspomnieć, że nasze wieszaki zostały wyposażone w dodatkowe uchwyty, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia do przechowywania mniejszych lub większych narzędzi i akcesoriów.

Inne akcesoria, o których nie można zapomnieć

Aby praca w ogrodzie o dużej powierzchni stała się jeszcze bardziej komfortowa, warto postawić na zraszacze ogrodowe, które dbają o prawidłowe nawodnienie roślinności nawet podczas Twojej nieobecności. W naszej ofercie znajdziesz kilka modeli – między innymi zraszacze pulsacyjne, wahadłowe czy statyczne. W przypadku bardzo dużych ogrodów doskonale sprawdzą się zraszacze pulsacyjne, które zapewniają zasięg nawet do 530 m2.

Zraszacze to niewątpliwie bardzo przydatne akcesoria ogrodowe, jednak nie są jedynym rozwiązaniem, o którym warto pamiętać. W dużych ogrodach świetnie sprawdzą się również linie kroplujące, które można w łatwy i szybki sposób doprowadzić do różnych miejsc w ogrodzie. Pamiętaj, że równomierne nawodnienie wszelkich roślin i krzewów znajdujących się w Twoim ogrodzie jest absolutną podstawą, jeśli ma prezentować się on perfekcyjnie i okazale. Linia kroplująca daje Ci właśnie taką możliwość.

Duże ogrody wymagają równie dużej uwagi. Warto zdecydować się na rozwiązania, które ułatwią wszelkie prace ogrodowe oraz pozwolą na uzyskanie porządku i harmonii. W asortymencie Cellfast znajdziesz wiele produktów, które pomogą Ci w zachowaniu pięknego i zadbanego ogrodu, charakteryzującego się większą powierzchnią.