Jesień w ogrodzie – jaki sprzęt musisz przygotować?

  • Jesień w ogrodzie – jaki sprzęt musisz przygotować?

Jesień to dla każdego ogrodnika czas intensywnej pracy. Podpowiadamy, które narzędzia najlepiej sprawdzą się w ogrodzie i jak wybrać rozwiązania idealnie dopasowane do osobistych potrzeb. Oto kilka praktycznych wskazówek.

Jak wybrać grabie?

Solidne grabie to niezastąpione narzędzie pracy w czasie każdej jesieni. Możesz wybrać model uniwersalny, który dobrze sprawdzi się przy wielu czynnościach w ogrodzie, a także sięgnąć po narzędzie przeznaczone do konkretnych prac (np. grabie do liści). Zanim dokonasz zakupu, zwróć uwagę na materiał wykonania oraz wagę danego modelu. Lekkie i wytrzymałe narzędzie nawet przez długie lata zapewni Ci komfort pracy w ogrodzie.

Pozbądź się chwastów i pędów

Podczas jesiennych porządków należy pozbyć się chwastów, aby ogród mógł ponownie cieszyć oko. W tym celu idealnie sprawdzi się motyka. Możesz wybrać model, który wyróżnia się głowicą z hartowanej stali oraz uniwersalnym ostrzem – znajdzie zastosowanie nie tylko przy usuwaniu chwastów i spulchnianiu gleby, ale również usuwaniu mchu. Natomiast nieduża motyczka o lekkiej konstrukcji zapewni wygodną pracę przy podstawowych zadaniach.

Przy usuwaniu pędów znakomicie sprawdzi się sekator. W zależności od potrzeb możesz postawić na model nożycowy lub kowadełkowy. Do ważnych parametrów należy również długość oraz ciężar narzędzia.

Sadzenie roślin

Wiele roślin można z powodzeniem posadzić jesienią. Należą do nich np. zimozielone iglaki. Proces ten nie musi jednak być czasochłonny. Czasem wystarczy wymienić szpadel na nowy, aby znacznie ułatwić pracę. Przed dokonaniem zakupu zwróć uwagę na rodzaj sztychu narzędzia. Model z prostym sztychem to najlepsza propozycja dla osób, które w ogrodzie spędzają długie godziny oraz muszą poradzić sobie ze zbitą ziemią. Równie ważny jest wybór trzonka. Element ten wpływa na ciężar szpadla, a co za tym idzie – nacisk. W naszej ofercie znajdziecie szpadle z trzonkiem stalowym.