Jakie kwiaty możemy zasadzić wczesną wiosną? - CELLFAST

Jakie kwiaty możemy zasadzić wczesną wiosną?

  • Jakie kwiaty możemy zasadzić wczesną wiosną?
  • Jakie kwiaty możemy zasadzić wczesną wiosną?
  • Jakie kwiaty możemy zasadzić wczesną wiosną?

Wczesna wiosna to doskonały moment na posadzenie kwiatów. Które z nich o tej porze przyjmą się najlepiej? Poznaj kilka prostych wskazówek i ciesz się pięknym ogrodem!

Stokrotki

To idealne kwiaty dla początkujących ogrodników. Nie mają dużych wymagań, choć warto posadzić je w żyznej i nieprzepuszczalnej glebie. Koniec marca lub początek kwietnia będzie idealnym momentem na rozpoczęcie prac w ogrodzie, jeśli tylko minie ryzyko występowania przymrozków. W przeciwnym razie warto poczekać, aż pogoda będzie pewna.

Tulipany

Te piękne kwiaty najlepiej wyglądają w dużych grupach. Przy wyborze cebulek pamiętaj, aby sięgnąć po te największe i niepopękane, gdyż podrażnienia mogą być oznaką choroby. Tulipany najlepiej posadzić w dobrze nasłonecznionym miejscu i na żyznej, wilgotnej glebie o obojętnym odczynie. Przed posadzeniem zaleca się spulchnić glebę przy pomocy kultywatora, a następnie ostrożnie posadzić cebulki, stosując niedużą łopatkę.

Mieczyki

Popularne gladiole wyróżniają się przepięknymi kwiatostanami i sprawiają, że ogród nabiera charakteru. Warto wybrać dla nich miejsce nasłonecznione lub delikatnie zacienione. Gleba powinna być żyzna i dobrze odżywiona. Kiedy rozpocząć sadzenie? Najlepiej, gdy temperatura będzie wynosiła ok. 10˚C i utrzyma się na takim poziomie. Wielu ogrodników rozpoczyna prace na przełomie kwietnia i maja.

Tygrysówki

To rośliny cebulowe, które można śmiało sadzić, gdy tylko ustaną pierwsze przymrozki. Te pochodzące z Gwatemali i Meksyku kwiaty wprowadzą nieco egzotyki do Twojego ogrodu, czyniąc go kolorową przestrzenią. Tygrysówki najlepiej rosną w słonecznych i przewiewnych miejscach. Ponadto lubią przepuszczalne oraz żyzne gleby.

Niezapominajki

Rośliny te świetnie prezentują się w skupiskach. Najlepiej sadzić je na przełomie kwietnia i maja w ziemi wilgotnej. Przy czym warto wybierać lekko zacienione miejsca. Po odchwaszczeniu gleby wystarczy wykopać dołek za pomocą szpadla, umieścić w nim roślinę i obsypać bryłę korzeniową.