Jak ułatwić sobie podlewanie ogrodu?

  • Jak ułatwić sobie podlewanie ogrodu?

W obecnych czasach, kiedy klimat stał się niezwykle suchy, regularne podlewanie ogrodu staje się koniecznością. Dla jednych obowiązek, dla innych chwila relaksu na świeżym powietrzu przy zapachu wilgotnej ziemi – bez względu na to, w której grupie osób jesteś, zapewne chcesz uczynić systematyczne podlewanie ogrodu łatwym i przyjemnym. Co zrobić, aby tak się stało? Oto kilka niezbędnych produktów, które usprawnią podlewanie.

Dobrej jakości wąż ogrodowy to podstawa

Konewka to wciąż przydatne akcesorium, ale postawmy sprawę jasno: przyda się, kiedy masz do podlania zaledwie parę doniczek z kwiatkami przy wejściu. Nie ma sensu marnować sił i czasu, podlewając za jej pomocą ogród warzywny, większe rabaty z bylinami i krzewy ozdobne. Zdecydowanie łatwiej będzie podlać je za pomocą węża ogrodowego. Wąż ogrodowy firmy Cellfast jest wytrzymały, odporny na uszkodzenia i niezwykle skuteczny. W ofercie marki dostępny jest szeroki wybór wysokiej jakości węży ogrodowych, o różnej elastyczności, a także zróżnicowanym stopniu odporności na skręcanie. Spośród dostępnych modeli można wybrać węże ogrodowe w zależności od wytrzymałości, bądź ilości warstw. Firma stawia w pełni na preferencje klienta – dlatego wybór węży ogrodowych jest tak duży i zróżnicowany. Możesz wybrać wąż ogrodowy, kierując się możliwościami ekonomicznymi, swoimi potrzebami, a także jego długością.

Krótsze węże ogrodowe będą idealne do małych ogródków i działek, natomiast dłuższe sprawdzą się w większych, przydomowych ogrodach, sadach oraz warzywnikach uprawianych na szerszą skalę. Wąż ogrodowy to obowiązkowy element wyposażenia każdego ogrodu.

Akcesoria przydatne podczas podlewania

Posiadasz już wąż ogrodowy. Co jeszcze Ci się przyda, aby jak najbardziej usprawnić podlewanie? Niezbędna może okazać się szybkozłączka. To za jej pomocą w prosty i naprawdę szybki sposób uda Ci się połączyć ze sobą oba węże. Może to być konieczne, kiedy dysponujesz dwoma krótszymi wężami ogrodowymi, a potrzebna Ci jest większa długość. Możesz chcieć także rozgałęzić wąż, aby ułatwić i przyspieszyć podlewanie – w tym wypadku przyda Ci się również trójnik.

Chcąc zakupić szybkozłączkę Cellfast, pamiętaj o sprawdzeniu średnicy posiadanych węży. Wszystkie elementy systemu nawadniania Twojego ogrodu muszą być ze sobą kompatybilne. Cellfast oferuje złączki z tworzywa sztucznego oraz mosiądzu, co pozwala Ci wybrać szybkozłączkę najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Plastikowa szybkozłączka to akcesorium idealne na rekreacyjny ogródek działkowy, gdzie ciśnienie wody nie jest zbyt wysokie. Złączka z mosiądzu może okazać się praktyczna na co dzień, kiedy masz naprawdę sporo podlewania, ponieważ uprawiasz warzywa i owoce. Jest ona trwalsza i dostosowana do większego ciśnienia wody, odporna na warunki atmosferyczne.

Nie lubisz dźwigać? Spraw sobie wózek na wąż ogrodowy

Węże ogrodowe nie są bardzo ciężkie, ale nie należą również do najlżejszych. Codzienne podlewanie może być męczące, gdy wymaga ciągłego noszenia zwiniętego węża. Na szczęście jest na to sposób – wózek na wąż ogrodowy.

Wózek na wąż ogrodowy Cellfast jest przede wszystkim poręczny. Pozwoli Ci na komfortowe i proste przemieszczanie się z wężem w obrębie ogrodu, a także jego odpowiednie przechowywanie. Aby wąż wystarczył na długi okres, jego prawidłowe przechowywanie jest konieczne. Dlatego zaopatrzenie się w taki wózek z pewnością będzie nie tylko rozwiązaniem, które uprości podlewanie, ale również będzie pełniło funkcję prewencyjną.

Marka Cellfast oferuje różne modele wózków, aby każda osoba mogła wybrać wózek wedle swoich potrzeb.

Zraszacze – efektywne podlewanie

Obowiązkowym elementem wyposażenia ogrodu, który zdecydowanie uprości podlewanie jest zraszacz. Zraszacze ogrodowe dzielą się na ręczne i statyczne.

Zraszacze ręczne posiadają różne końcówki, które umożliwiają własnoręczne wybranie strumienia podlewania. Dostępne są zraszacze proste oraz pistoletowe. Ich zaletą jest regulacja siły podlewania, oraz tego, jak bardzo rozproszony ma być strumień wody. Ustawić można mocny, zwarty strumień lub delikatną mgiełkę – w zależności od preferencji oraz potrzeb. Zraszacze statyczne znacznie ułatwiają proces podlewania. Ustawione w jednym miejscu posiadają regulowany zasięg strumienia wody. Pozwolą Ci zadecydować, jaki obszar ma być podlewany i to bez Twojego wysiłku. Wystarczy ustawić go we wskazanym miejscu i włączyć wodę, której dopływ umożliwia podłączony wąż ogrodowy. Zraszacze statyczne w zależności od modelu są w stanie nawodnić powierzchnię wynoszącą aż do 530 m2.

Firma Cellfast ma w swojej ofercie wiele typów zraszaczy statycznych. Wybrać można zraszacz sektorowy, obrotowy, wahadłowy, a także prysznic ogrodowy. Każdy model umożliwi porządne podlanie danego terenu. Jest to niesamowita oszczędność czasu – zamiast stać z wężem, możesz w tym czasie wypić herbatę i rozkoszować się pięknem swojego ogrodu przy zapachu unoszącej się wilgoci. Zastanawiasz się, jaki zraszacz Cellfast będzie odpowiedni? Dopasuj jego zasięg do rozmiarów swojego ogrodu.

Aby podlewanie stało się proste i przyjemne, zrezygnuj z dźwigania konewek i wiader. Zaopatrz się w wąż ogrodowy wysokiej jakości od marki Cellfast, a także w praktyczną szybkozłączkę i funkcjonalny wózek na wąż ogrodowy. Niezwykle użyteczny może się okazać również zraszacz – wybierz model najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom, spośród zraszaczy ręcznych i statycznych.