Jak dbać o ogród podczas upałów? - CELLFAST

Jak dbać o ogród podczas upałów?

  • Jak dbać o ogród podczas upałów?

Chociaż upały są tym, na co czekają spragnione słońca osoby, to jednak tak wysokie temperatury nie służą roślinom. W ten ciężki okres warto zapewnić im odpowiedni dostęp do wody. Czy wykorzystanie zraszacza będzie dobrym pomysłem? Do wyboru jest kilka rodzajów – którym więc należy się zainteresować?

Dlaczego warto zainwestować w zraszacz ogrodowy?

Regularne nawadnianie jest kluczem, aby rośliny mogły przetrwać upalne lato. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawadniać rośliny wyłącznie za pomocą konewki, to jednak użycie zraszacza będzie nie tylko wygodniejsze, ale również o wiele skuteczniejsze. Ciężko bowiem o sprawniejszy system nawadniania ogrodu, aniżeli użycie odpowiednich zraszaczy. Dzięki tym produktom możliwe jest kontrolowanie strumienia, ciśnienia wody oraz odpowiednie jej dozowanie.

Warto pamiętać, że przed zakupem zraszacza należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu. Trzeba więc przemyśleć rozmieszczenie urządzeń nawadniających i wybrać takie, które poradzą sobie z konkretnym ukształtowaniem oraz wielkością ogrodu.

Zraszacz pulsacyjny czy wahadłowy – który wybrać?

Zraszacz pulsacyjny idealnie nada się do dużych ogrodów, a nawet boisk. Zasięg podlewania zależy od wielkości i mocy modelu i sięga nawet powyżej 500 m². Urządzenia te cechują się obrotową głowicą, a wypuszczane przez nie mocne strumienie wody są odporne na podmuchy wiatru.

Urządzeniem, które powinni wybrać posiadacze mniejszych ogrodów, jest zraszacz wahadłowy. Idealnie nada się do niedużych trawników – jego zasięg wynosi zwykle nieco ponad 200m². Dzięki odpowiednio ustawionym dyszom wylotowym i możliwości regulacji zrobi to w sposób równomierny.

Lato jest niezwykle przyjemną porą roku, ale nie należy zapominać o tym, że rośliny w takich warunkach radzą sobie znacznie gorzej. Zainwestowanie w zraszacz pozwoli ochronić je przed upałami.