3 zastosowania sekatora w ogrodzie

  • 3 zastosowania sekatora w ogrodzie

Za wyborem sekatora przemawia wiele atutów. Dlaczego warto sięgnąć po to narzędzie i przy których pracach sprawdzi się ono najlepiej? Oto kilka informacji, które pomogą Ci wybrać to praktyczne akcesorium.

Przycinanie roślin ogrodowych

Przycinanie roślin należy do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie narzędzia ogrodowe, aby ograniczyć dynamiczny rozrost kwiatów, a tym samym zachować je w dobrej kondycji. Aby zabieg ten przeprowadzić w odpowiednich warunkach, warto postawić na funkcjonalny, a zarazem prosty w użytkowaniu sekator.

Doskonałym wyborem może być model nożycowy IDEAL, który perfekcyjnie radzi sobie podczas codziennych prac w ogrodzie. Jego rączki pokryte są powierzchnią SAFETOUCH™, co przekłada się na pewny chwyt i wysoką wygodę użytkowania. Konstrukcja obejmuje blokadę otwarcia, ostrze z powłoką nieprzywierającą, sprężynę ze stali nierdzewnej, a zastosowana przekładnia zwiększa siłę cięcia.

Przycinanie gałęzi drzew owocowych

Regularne przycinanie gałęzi drzew pozwala utrzymać je w dobrej kondycji, pobudza do intensywnego wzrostu, stymuluje kwitnienie i owocowanie. W dodatku przycinane drzewa rzadziej chorują, a właściwie przeprowadzone zabiegi pozwalają utrzymać równowagę pomiędzy zeszłorocznymi a tegorocznymi pędami. Właśnie dlatego warto sięgnąć po odpowiednie akcesoria ogrodowe.

Przy przycinaniu gałęzi doskonale sprawdzi się sekator teleskopowy, a dokładniej model IDEAL o kowadełkowej konstrukcji. Jego maksymalna średnica cięcia wynosi 45 mm, a wspomniana już powierzchnia SAFETOUCH™ zapewnia bezpieczeństwo pracy na bardzo wysokim poziomie. Lekkie rączki wykonane z aluminium, gwarantują komfort pracy. Wariant teleskopowy pozwala na szybkie i łatwe wydłużanie rączek o dodatkowe 31 cm.

Przycinanie krzewów

Podczas przycinania gęstych krzewów liczy się szybkość, bezpieczeństwo i wygoda. Wybór ergonomicznych akcesoriów ogrodowych będzie więc strzałem w dziesiątkę. Rośliny zareagują na prawidłowo przeprowadzony zabieg szybkim rozkrzewieniem się i bujnym wzrostem. Postaw na jeden z dwuręcznych sekatorów, które sprawdzą się idealnie podczas pielęgnacji krzewów. Najlepszym rozwiązaniem będzie model z ostrzami pokrytymi powłoką nieprzywierającą.