Nagrody

Top Design Award 2017
Narzędzia do pielęgnacji ogrodu ERGO LINE™ znalazły się wśród 10 najlepiej zaprojektowanych produktów – laureatów Top Design Award 2017 
 
Top Design Award to nagroda wręczana w ramach organizowanego w Poznaniu święta wzornictwa przemysłowego – Arena DESIGN. W tym konkursie oceny zgłoszonych produktów dokonuje niezależne jury, złożone ze specjalistów w dziedzinie designu – właścicieli znanych biur projektowych, przedstawicieli świata nauki, wydawców i dziennikarzy zajmujących się wzornictwem przemysłowym. Pod uwagę brane są m.in. takie kryteria jak funkcjonalność, jakość zastosowanych materiałów, stopień innowacyjności i ergonomia. W tym roku jury pod przewodnictwem prof. Bogumiły Jung, prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych wybrało 10 najlepiej zaprojektowanych produktów. Wśród nich znalazły się nasze nowe narzędzia do pielęgnacji ogrodu ERGO LINE™. Arena DESIGN jest miejscem spotkań biznesowych producentów i projektantów. Top Design Award jest więc także dowodem uznania dla współpracy Cellfast Design Group i studia Kabo & Pydo.  
Dzięki niej możemy wprowadzać na rynek oryginalne, funkcjonalne produkty dla wymagających użytkowników.  
 
Złoty Medal MTP 2017

Złoty Medal MTP 2017

Nasze nowe narzędzia ERGO LINE™ zostały wyróżnione Złotym Medalem MTP 2017, przyznawanym w ramach XI Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia

 

Złote Medale MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku. W tym konkursie kilkaset produktów poddawanych jest krytycznej ocenie Sądu Konkursowego, który w tym roku obradował pod przewodnictwem prof. dr. hab. Grzegorza Skrzypczaka, byłego rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pod uwagę brane są takie kryteria jak innowacyjność, ergonomia i estetyka wykonania, a produkty wyróżnione Złotymi Medalami automatycznie stają się jedną z największych atrakcji targów Gardenia. W tym roku Sąd Konkursowy przyznał 29 równoważnych Złotych Medali MTP, a wśród nagrodzonych produktów znalazły się nasze narzędzia ERGO LINE™.   

 

Złoci Medaliści prezentowani będą na targach w „Strefach Mistrzów” – specjalnych stoiskach w pawilonach 3 i 5. Wszyscy odwiedzający to wydarzenie będą tam mogli oddać głos na wybranego laureata. Natomiast jeszcze przez miesiąc po zakończeniu targów głosowanie trwać będzie na stronie internetowej www.zlotymedal.mtp.pl. Produkt, który otrzyma największą liczbę głosów, zdobędzie prestiżowy tytuł „Złoty Medal MTP – Wybór Konsumentów”.

 

To już trzeci Złoty Medal MTP w dorobku naszej firmy. W ubiegłym roku tym prestiżowym tytułem wyróżniono linię systemu wodnego ERGO™, a w  

2013 r. wśród laureatów konkursu znalazł się wózek na wąż DISCOVER.  

 

Uroczystość wręczenia Złotych Medali MTP to część oficjalnego otwarcia targów Gardenia i odbędzie się 2 marca 2017 r. o godz. 12 na scenie głównej w pawilonie 3A.  

iF Design Award 2017

 

iF Design Award 2017 Nasze siekiery ERGO LINE™ zostały wyróżnione iF Design Award, jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie designu na świecie, o ponad 60-letniej tradycji i globalnej renomie

iF Design Award to znak jakości i wyjątkowego designu rozpoznawalny na całym świecie. Organizatorem konkursu jest iF International Forum Design GmbH, najstarsza w Niemczech niezależna organizacja zajmująca się promowaniem designu. Już od 1953 roku wyróżnienia iF Design Award są potwierdzeniem wzornictwa najwyższej klasy.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 5,5 tys. firm z 59 krajów. iF Design Award przyznawana jest w siedmiu kategoriach podzielonych na tematyczne działy. Nasze siekiery ERGO LINE™ doceniono w kategorii „Produkt”, dział „Ogród”.

Gwarancją wysokiej renomy iF Design Award jest skład międzynarodowego, 58-osobowego jury, skupiającego nie tylko najważniejsze niemieckie autorytety w dziedzinie designu, ale także specjalistów w tej dziedzinie z europejskich uniwersytetów, pracowni projektowych i firm zajmujących się wzornictwem przemysłowym. W tegorocznym jury nie zabrakło także ekspertów ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii, Tajwanu, Indii czy Brazylii – w sumie przedstawiciele jury reprezentowali aż 19 krajów, obrady trwały dwa dni, a eksperci spośród tysięcy zgłoszonych produktów za naprawdę wyjątkowe uznali nową linię siekier ERGO LINE™!

Uroczystym zwieńczeniem konkursu będzie prestiżowa ceremonia wręczenia nagród, która odbędzie się 10 marca 2017 roku w centrum konferencyjnym BMW Welt w Monachium. 

Must Have 2016
Narzędzia do kopania ERGO™ zostały laureatem plebiscytu Must Have, organizowanego przez Łódź Design Festival. 
 
Must Have to jeden z najważniejszych konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego w naszym kraju, w którym wyróżniane są dobrze zaprojektowane produkty autorstwa polskich projektantów i producentów. Konkurs organizowany jest od 2011 roku jako wydarzenie towarzyszące Łódź Design Festival.   
 
W tym roku Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków designu, miała niełatwe zadanie, bo na konkurs nadesłano rekordowe pół tysiąca zgłoszeń. Jury – w którego skład wchodzą m.in. Agnieszka Jacobson-Cielecka, Dyrektor Programowy School of Form oraz Zuzanna Skalska, znana analityczka trendów w dziedzinie designu, innowacji i biznesu – doceniła w tym roku 70 najciekawszych projektów, odzwierciedlających aktualne trendy w polskim projektowaniu. Wśród laureatów znalazła się nasza nowa linia narzędzi do kopania ERGO™, w skład której wchodzą szpadel prosty i ostry, widły oraz szufla.  
 
To kolejny sukces wieńczący współpracę Cellfast Design Team z pracownią KABO & PYDO. Cieszymy się, że nasza strategia – budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o najwyższą jakość, innowacyjne rozwiązania, wyjątkową ergonomię i unikatowy design – przynosi rezultaty. 
 
To już drugie wyróżnienie Must Have dla naszej firmy. W ubiegłym roku Rada Ekspertów doceniła oryginalne wzornictwo linii systemu wodnego ERGO.  Nagrodzone w tym roku projekty można było zobaczyć na wystawie towarzyszącej Łódź Design Festival, chętnie odwiedzanej zarówno przez profesjonalistów, jak i liczne grono konsumentów. Wystawa Must Have podróżuje także po polskich i zagranicznych targach i festiwalach. W poprzednich latach wyróżnione produkty odwiedziły m.in. Mediolan, Berlin czy Hongkong. 
 
Top Design Award 2016

Cellfast wyróżniony na Arenie Design

Niezależne jury Top Design Award, złożone z wybitnych międzynarodowych specjalistów w dziedzinie designu, doceniło system wodny ERGO LINE™. Produkt firmy Cellfast został wyróżniony na Arenie Design – miejscu prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie wzornictwa przemysłowego

Arena Design to jedyne w Polsce miejsce biznesowych spotkań projektantów i producentów, którzy wyznaczają trendy w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. 8. edycja tego wydarzenia odbyła się w dniach 8-11 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jednym z filarów Arena Design jest konkurs Top Design Award, promujący produkty wyróżniające się pod względem wzornictwa, jakości wykonania oraz funkcjonalności. Laureatów konkursu wybiera jury złożone z międzynarodowych specjalistów w dziedzinie designu, zwracając szczególną uwagę na innowacyjność i ergonomię zgłoszonych produktów. Obradom tego gremium przewodniczyła w tym roku Bogumiła Jung, prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych i kierownik Pracowni Designu Inspirującego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. 

Jury Top Design Award 2016 do finału konkursu zakwalifikowało 29 produktów podzielonych na jedenaście grup tematycznych. W kategorii „Ogród” doceniono system wodny ERGO LINE™ firmy Cellfast, wyróżniony za znakomite i konsekwentne wpisanie się w hasło tegorocznej edycji Arena Design: Project-Process-Product.

Arena Design to wydarzenie, które wyraźnie akcentuje konieczność współpracy producentów i projektantów. W ciągu kilku ostatnich lat firma Cellfast mocniej postawiła na design, a efektem współpracy studia projektowego Kabo & Pydo i Cellfast Design Group było wprowadzenie na rynek nowych, innowacyjnych produktów, wyróżniających się na rynku pod względem wzornictwa przemysłowego. Dzięki takim działaniom design nie jest sztuką dla sztuki, ale strategią rozwoju, pozwalającą polskim firmom budować wysoką pozycję na rynku międzynarodowym.

Ekspozycję wszystkich finalistów Top Design Award 2016 można było oglądać podczas Areny Design. W Poznaniu swoją ofertę zaprezentowało blisko sto firm promujących design na najwyższym światowym poziomie.  

Złoty Medal MTP 2016
Złoto dla linii ERGO 
Unikatowa linia produktów ERGO firmy Cellfast otrzymała kolejne prestiżowe wyróżnienie – Złoty Medal MTP 
 
Międzynarodowe Targi Poznańskie – organizator Gardenii, największych ogrodniczych targów w Polsce – przyznają Złote Medale już od ponad 30 lat. 
To jeden z najbardziej cenionych konkursów na polskim rynku. 
 
W kategorii ogród w każdej edycji konkursu kilkaset produktów poddawanych jest krytycznej ocenie jury. Pod uwagę brane się m.in. innowacyjność, ergonomia i estetyka wykonania. 
 
W tym roku Sąd Konkursowy Złotego Medalu MTP na targach Gardenia – obradujący pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – wyróżnił Złotymi Medalami MTP 23 produkty, w tym linię ERGO firmy Cellfast.
 
– Każde kolejne wyróżnienie dla linii ERGO jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktów firmy Cellfast. Złoty Medal MTP to także doskonała rekomendacja dla konsumentów odwiedzających targi Gardenia – mówi Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Cellfast. 
 
Złoci Medaliści prezentowani byli na targach w „Strefach Mistrzów” – specjalnych stoiskach w pawilonach 3, 5 i 7. Wszyscy odwiedzający to wydarzenie mogli oddać głos na wybranego laureata. Natomiast jeszcze przez miesiąc po zakończeniu targów głosowanie trwać będzie na stronie internetowej www.zlotymedal.mtp.pl. Produkt, który otrzyma największą liczbę głosów, zdobędzie prestiżowy tytuł „Złoty Medal MTP – Wybór Konsumentów”. 
 
Nagroda dla linii ERGO to nie pierwszy Złoty Medal MTP w dorobku firmy Cellfast. W 2013 r. wśród laureatów tego konkursu znalazł się wózek na wąż DISCOVER, którzy docenili później także konsumenci przyznając temu produktowi wyróżnienie „Złoty Medal – Wybór Konsumenta”.  
 
Dobry Wzór 2015

Nagrodą Dobry Wzór, przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP) wyróżniane są najbardziej innowacyjne produkty na rynku. W tym roku multidyscyplinarne jury pod przewodnictwem Katarzyny Rzehak, dyrektor kreatywnej IWP, w kategorii Sfera Domu nagrodziło dwa produkty – w tym linię ERGO. W uzasadnieniu jury konkursu doceniło odwagę firmy Cellfast w zatrudnieniu bardzo młodych projektantów, powierzeniu im trudnego i skomplikowanego projektu, który przeprowadzono w sposób modelowy.   Nagroda Dobry Wzór to ważne wyróżnienie dla całego zespołu, który współtworzył nagrodzoną linię produktów.  

must have 2015

Must Have to jedna z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego w Polsce – laur przyznawany przez Łódź Design Festival. Jury – Rada Ekspertów składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa – w tym roku doceniła 64 produkty powstałe przy współpracy polskich projektantów i producentów. Nagrodzone projekty – odzwierciedlenie aktualnych trendów w designie – są eksponowane w czasie wystawy na Łódź Design Festival. – To najważniejszy festiwal designu w Polsce, chętnie odwiedzany nie tylko przez profesjonalistów, ale również przez bardzo liczne grono konsumentów, a to właśnie dla nich są projektowane i tworzone takie produkty jak linia ERGO. Must Have to nagroda, która jest drogowskazem dla konsumentów, pomagającym wybrać produkty wartościowe i godne zaufania.

 

Must Have to kolejne – po m.in. nagrodzie Red Dot, najważniejszym trofeum w świecie designu – wyróżnienie dla firmy Cellfast za oryginalne wzornictwo. – To potwierdzenie słuszności obranej przez nas strategii, której elementami było zaproszenie do współpracy młodych, polskich projektantów – Katarzynę Borkowską i Tomasza Pydo, stworzenie grupy Cellfast Design Team oraz wprowadzenie na rynek nowych, innowacyjnych produktów stanowiących połączenie oryginalnego designu i wyjątkowej funkcjonalności – mówi Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Cellfast. 

Red Dot 2015

Mamy Oscara! 

Innowacyjność, ergonomia kształtu i najwyższa jakość wykonania – te atuty naszej nowej Linii wodnej ERGO zadecydowały o przyznaniu prestiżowej nagrody Red Dot Award 2015

Nagrody Red Dot Award przyznawane są od 1955 r. przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen. Ze względu na swój niezwykle prestiżowy charakter określa się je mianem Oscarów Designu. Trafiają wyłącznie do producentów innowacyjnych produktów wysokiej jakości, które wyróżnia nowoczesny design. Nagrody Red Dot przyznawało 38-osobowe międzynarodowe jury składające się z ekspertów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, naukowców, projektantów i dziennikarzy. Zwycięzców konkursu wybrano spośród 4928 produktów z 56 krajów. Produkty linii ERGO nagrodzono ze względu na innowacyjność, ergonomię, niezawodność i oryginalny design. 

Nasza firma ma na koncie wiele nagród, głównie tych przyznawanych przez kapituły biznesowe. Nagroda Red Dot jest jedną z najważniejszych ze względu na jej międzynarodowych charakter i elitarne grono laureatów. Przyznanie jej to docenienie pracy, którą włożyliśmy w przygotowanie linii ERGO.  

Wręczenie nagrody odbyło się 29 czerwca podczas uroczystej gali w Aalto-Theater w Essen (Niemcy). Święto Designu zgromadziło ponad 1500 osób z całego świata. My również byliśmy na miejscu, gdzie wraz z innymi laureatami wspólnie cieszyliśmy się z wyróżnienia. Zwieńczeniem nocy Oscarów Designu była wyjątkowa impreza Designer’s Night, która zorganizowana została w industrialnym Red Dot Musem w Essen, mieszczącym się na terenie historycznego kompleksu przemysłowego kopalni Zollverein, wpisanego na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Nagrodzone produkty będziemy promować podczas zbliżających się targów SPOGA+GAFA w niemieckiej Kolonii. To najważniejsza impreza wystawiennicza w branży ogrodniczej w Europie, która co roku gromadzi profesjonalistów z całego świata. Tegoroczną edycję targów zaplanowano w dniach 30 sierpnia – 1 września. Swoją ofertę na 225 tys. m² powierzchni zaprezentuje ok. 2 tys. wystawców, a organizatorzy spodziewają się 40 tys. zwiedzających. 

W Kolonii przedstawimy też nową gamę produktów. Chcemy, by nowości asortymentowe marki Cellfast stworzyły nowoczesną, ponadczasową linię, która trafi w gusta klientów na całym świecie, oczekujących nie tylko funkcjonalności, ale także unikatowego designu i najwyższego komfortu użytkowania. 

 

Tytuł Orzeł Eksportu
28 kwietnia 2015 roku w Rzeszowie, odbyła się konferencja ,,TOP10 Najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu", organizowana przez dziennik Rzeczpospolita. 
 
Podczas tego wydarzenia, najwięksi i najbardziej dynamiczni eksporterzy województwa podkarpackiego zostali uhonorowani prestiżowym tytułem Orła Eksportu w następujących kategoriach: najlepszy eksporter, najdynamiczniejszy eksporter, najlepszy debiut w eksporcie, osobowość eksportu oraz najlepszy produkt eksportowy.
 
Firma CellFast miała zaszczyt brać udział w tym niezwykłym wydarzeniu i otrzymała nagrodę w kategorii EKSPORTOWY PRODUKT. 
 
Organizowana gala to, przede wszystkim, forum wymiany doświadczeń dotyczących handlu zagranicznego, dlatego raz jeszcze serdecznie dziękujemy za zaproszenie, okazane zaufanie oraz przyznane wyróżnienie.   
 
Złoty Medal MTP 2013 - Wybór Konsumentów

Miło nam poinformować Państwa, że nowy produkt firmy Cellfast – Wózek na wąż DISCOVER, po otrzymaniu Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich, został zwycięzcą drugiego etapu konkursu „Złoty Medal – Wybór Konsumenta”. Jest to nagroda tym cenniejsza, że przyznawana przez samych konsumentów w bezpośrednim głosowaniu. Wózek DISCOVER został wybrany spośród 13 propozycji nagrodzonych wcześniej przez profesjonalne jury, uzyskując 46% sumy wszystkich głosów.

W imieniu całej załogi firmy Cellfast chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i oddali głosy na nasz produkt. Przyznana nagroda jest dla nas wyjątkowo cenna i z pewnością będzie dodatkowym bodźcem przy realizacji kolejnych projektów.

Złoty Medal MTP 2013 - Nagroda Ekspertów

Podczas Międzynarodowych Targów Gardenia 2013 firma Cellfast została laureatem Złotego Medalu MTP za Wózek na wąż DISCOVER. Szanowna kapituła wyróżniła nasz produkt za wprowadzone innowacyjne rozwiązania jak również za design, który wyróżnia produkt wśród produktów konkurencji. 

ACANTHUS AUREUS

Miło nam poinformować, iż podczas targów Gardenia, które odbyły się w dniach 22.02 – 24.02.2013 w Poznaniu, firma Cellfast została wyróżniona nagrodą ACANTUS AUREUS za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej. Nagroda jest tym cenniejsza, że została przyznana nam po raz drugi z rzędu.

Top Innowacja 2012

Magazyn Biznes Ogrodniczy przyznał nagrodę Top Innowacje 2012 firmie Cellfast za wózek na wąż DISCOVER. Produkt został wyróżniony za wiele ciekawych innowacyjnych rozwiązań jak również za design, który był ważnym czynnikiem podczas całego procesu projektowego. Nagroda została wręczona na Gali Biznesu Ogrodniczego podczas Międzynarodowych Targów Gardenia 2013.

Dobra Marka - Jakość, Zaufanie, Renoma

Miło nam poinformować Państwa, że marka Cellfast już po raz drugi z rzędu została wyróżnioną godłem „DOBRA MARKA 2012 – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii Akcesoria ogrodowe. Program „DOBRA MARKA 2012 – Jakość, Zaufanie, Renoma” to propozycja dla najlepszych, najbardziej dynamicznych i najlepiej rozpoznawanych marek na rynku polskim. Redakcja „Forum Biznesu” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” pod patronatem IFiS Polskiej Akademii Nauk, przeprowadziła badania i analizy rynku pod względem obecności, wartości, rozpoznawalności i siły poszczególnych marek. Przedmiotem analizy była m.in. rozpoznawalność marki, pozycja na rynku, jakość prezentowana przez dany produkt lub usługę, zaufanie konsumentów, a także siła marki.

Finalista Konkursu DOBRY WZÓR

Z przyjemnością informujemy, że produkt firmy Cellfast - wąż ogrodowy ORIGINALFLEX został zakwalifikowany do finału ogólnopolskiego Konkursu DOBRY WZÓR 2012 na najlepiej zaprojektowany produkt i usługę na polskim rynku, który odbył się 11.10.2012r. Konkurs DOBRY WZÓR to jedyny konkurs, który profesjonalnie ocenia poziom i jakość designu, produktów i usług obecnych na naszym rynku. Obecność w gronie finalistów Konkursu to duże wyróżnienie i docenienie produktu przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Jak co roku, finałowe produkty biorą udział w wystawie, która odbywa się w dniach od 11.10 do 09.12.2012 r. w siedzibie IWP w Warszawie.

Wąż ogrodowy ORIGINALFLEX

ACANTHUS AUREUS

Nagroda ACANTHUS AUREUS za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej na Targach Ogrodniczych Architektury Krajobrazu GARDENIA 2012 w Poznianiu

Top Innowacja 2011

Nagoda nadana przez Biznes Ogrodniczy - ogólnopolski magazyn branżowy za zestaw 10 złączek jednocalowych

Dobra Marka 2011

Pragniemy Państwa poinformować,iż produkty marki Cellfast zostały nagrodzone tytułem "Dobra Marka 2011 - Jakość, Zaufanie Renoma"

Top Innowacja 2010

Nagoda nadana przez Biznes Ogrodniczy - ogólnopolski magazyn branżowy za czterowarstwowy wąż ogrodowy ORIGINAL FLEX